Soczewki kontaktowe, szkła kontaktowe
Oferty specjalne
Większe opakowanie, większa oszczędność !!! Unikatowe oprawki Ubezpieczenie 12 m-cy Bezpłatne badanie wzroku Sprawdź czy masz JASKRĘ! Zestaw soczewkowy i 50% rabatu Oferta za 69zł 3 w cenie 1
Strona główna 

Okulary przeciwsłoneczne

 

Najbardziej nurtujące pytania dot. zamówień

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE DLA KLIENTA

 

1) Co to jest ANTYREFLEKS?

 

 

AR- Głównym zadaniem powłoki AR jest eliminowanie uciążliwych dla oczu refleksów świetlnych (odblasków) powstających na gładkich i wypolerowanych powierzchniach soczewki okularowej.

Soczewki bez powłoki AR, mimo zachowania parametrów korekcji wady wzroku:

 • nie dają komfortu dobrego widzenia

 • tracą na przejrzystości poprzez obniżenia transmisji światła od 8 do 15%

 • dają mniejszy kontrast widzenia

 

 

 

2) Jaką powłokę wybrać?

 

a) DIAMENT ARSupertwarda, zielona wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna z utwardzeniem ONYX oraz warstwą oleofobową, antystatyczną i hydrofobową

b) PERFECT AR-Zielona wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna z utwardzeniem ONYX oraz warstwą oleofobową, antystatyczną i hydrofobową

c) CYPRYS ARZielona wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna z utwardzeniem ONYX oraz warstwą antystatyczną i hydrofobową

d) KROKUS forte ARFioletowo-niebieska wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna

 

e) dzięki zwiększonej odporności na zarysowania przy jednoczesnym

zachowaniu wszystkich właściwości powłoki , pozwoli zyskać zadowolenie każdego klienta. Nowa powłoka JAI KUDO to najlepszy produkt szczególnie dla tych osób, które nie potrafią wyzbyć się złych nawyków i często niewłaściwie użytkują okulary.

Powłoka EXTERME to przede wszystkim:

 • znacznie mniej zarysowań

 • wyraźne i ostre widzenie

 • duża swoboda czyszczenia okularów

 • wyjątkowa przejrzystość i zadowolenie klientów


 

3) Soczewki plastikowe czy szklane?

 

Soczewki plastikowe

Nowoczesne soczewki zrobione z plastyku są aktualnie najczęściej wybieranymi soczewkami ze względu na ich lekkość i większą wytrzymałość w porównaniu do tradycyjnych szklanych soczewek. Przez to też, wygodniej się je nosi. Można sprawić by były odporniejsze na zarysowania poprzez zastosowanie specjalnych metod wykończenia i szlifowania oraz pokrywania powłoką poliwęglanową.

 

Zalety plastikowych soczewek:

 • Aż do 50% lżejsze niż szklane soczewki
 • Duża wytrzymałość na zniszczenia oraz zarysowania
 • 100% ochrona przeciw promieniowaniu UV
 • Dostępne w wielu kolorach

Soczewki szklane

Szklane soczewki oferują podwójną korzyść w postaci bardzo wysokiej jakości optycznej oraz powierzchni wytrzymałej na zarysowania. Dzięki temu rzadziej zdarza się zniszczyć powierzchnię szklanej soczewki. Jednocześnie, łatwiej je stłuc niż plastykowe soczewki. To ryzyko powinno być wzięte pod uwagę jeśli pracuje się w dynamicznym otoczeniu lub w tłoku.

 

Zalety szklanych soczewek:

 • Wytrzymała powierzchnia
 • Cieńsze i optycznie atrakcyjniejsze


 

4) Czym są pocieniane soczewki okularowe?

 

Wysokoindeksowe soczewki okularowe stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują cieńszych i lżejszych szkieł. Są one szczególnie polecane dla osób z dużą wadą wzroku, zarówno tych, którzy używają okularów do czytania, jak i do dali.

Zapewniają one wysoka estetykę okularów w połączeniu ze znacznym zmniejszeniem ich ciężaru.

Słów kilka o indeksie

Indeks odnosi się do refrakcji i stanowi określenie współczynnika załamanie światła, czyli zmiany prędkości fali na granicy dwóch ośrodków (tj. granicy powietrza i materiału, z którego są wykonane nasze soczewki okularowe). Różne materiały charakteryzują się różnymi właściwościami załamywania światła.

Reasumując, czym wyższy jest ww. indeks, tym wyższa jest zdolność danego materiału do załamywania światła, co z kolei oznacza znaczne zredukowanie grubości i ciężaru danej soczewki.

Obecnie na rynku dostępne są powszechnie następujące rodzaje indeksów:

 • 1,50;
 • 1,56;
 • 1,67;
 • 1,74.

 

 

Zalety tych soczewek

Soczewki o wyższym indeksie (zwykle 1,67 i 1,74) zazwyczaj posiadają dodatkowo konstrukcję asferyczną (ASF). Powoduje ona, że szkła mają bardziej płaską konstrukcję niż zwykłe szkła. Dodatkowo eliminują one zjawisko tzw. optycznego powiększania lub pomniejszania oczu, ale o tym za chwilę.

 

5) Co to jest ASFERA?

 

SOCZEWKI ASFERYCZNE - Są to soczewki przeznaczone dla osób, które posiadają większą wadę wzroku (powyżej +/- 4,00) i chcą, by ich soczewki w okularach wyglądały estetycznie, czyli były cieńsze i płaskie.


ASFERYCZNA konstrukcja soczewki sprawia, iż taka soczewka znajduje się bliżej oczu, przez co zmniejszony jest w niewielkim stopniu efekt lupy, czyli nasze oczy dla naszego rozmówcy wydają się w swojej wielkości bardziej naturalne. Są już nieco mniej powiększone w przypadku soczewek dodatnich oraz nieco mniej pomniejszone w przypadku soczewek ujemnych.

 

 

6) Co to jest  FOTOCHROM?

 

Są to soczewki okularowe, które automatycznie się przyciemniaja i rozjaśniają.

Fotochromy Reagują na światło ulrtafioletowe. Gdy przebywamy na zewnątrz, soczewki przyciemniaja się stosownie do natęrzenia promieniowania UV. Jednocześnie gdy promieniowanie to spada, soczewki rozjaśniają się, stając się niemalże całkowicie bezbarwne wewnątrz pomieszczeń. Soczewki fotochromowe nie są soczewkami przeciwsłonecznymi, przeznaczone do użytku codziennego i zalecane szczególnie osobom wrażliwym na światło.

 

Zalety soczewek fotochromowych:

 • Szybka reakcja na światło
 • Możliwość wykonania soczewek brązowych lub szarych

W obecnej chwili na rynku znajdują sie najlepsze soczewki fotochromowe o nazwie TRANSITIONS VII

Soczewki Transitions to idealny wybór, ponieważ poprawiają one komfort i jakość widzenia oraz w praktyczny sposób chronią oczy w każdym świetle. Testy przeprowadzone wśród użytkowników wykazały, że 82% z nich preferowało soczewki Signature VII od swoich obecnych soczewek przejrzystych.

Co je wyróżnia?

 • Stanowią doskonałe połączenie zaciemnienia, szybkiego ponownego rozjaśnienia i pełnej przejrzystości w pomieszczeniach.

 

Ceny soczewek fotochromowych zaczynają się już od  ok 80 zł za szklane, plastikowe od ok 200 zł za parę.

 


7) Uproszczony cennik soczewek okularowych

 

A) soczewki plastikowe z podstawowym AR 80zł

B) soczewki szklane z podstawowym AR 80zł

C) soczewki fotochromowe- plastikowe podstawowym AR 160zł

D) soczewki fotochromowe- szklane podstawowym AR 90zł

MOCE SOCZEWEK OD 6D I/LUB CYL. DO 2D

Strona używa ciasteczek (cookies)

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym Regulaminie.