Soczewki kontaktowe, szkła kontaktowe
Oferty specjalne
Większe opakowanie, większa oszczędność !!! Unikatowe oprawki Ubezpieczenie 12 m-cy Bezpłatne badanie wzroku Sprawdź czy masz JASKRĘ! Zestaw soczewkowy i 50% rabatu Oferta za 69zł 3 w cenie 1

Jaskra


Jaskra - film / odnośnik *

 

Jaskra dotyka coraz większą liczbę osób na całym świecie.

Najczęstszą przyczyną jaskry jest wzrost ciśnienia wewnątrz gałki ocznej.

Wpływ na to ma coraz bardziej "siedzący" tryb życia, oparty o znacznie czestsze i dłuższe niż kiedyś patrzenie do bliży ( komputery, szkoła, biuro ) a także cywilizacyjne choroby jak nadciśnienie.

 

Jaskrze można bardzo skutecznie zapobiegać badając ciśnienie śródgałkowe oka, co jest jednym z podstawowych elementów badania okulistycznego.

Jeśli nie mamy czasu warto skorzystać chociaż ze zwykłej przesiewowej diagnostyki specjalistycznym sprzętem, dostępnym w niektórych salonach optycznych.  Wykrycie podwyższonego ciśnienia w oku, stanowi sygnał że warto udac sie do okulisty.

Leczenie w początkowym okresie to najcześciej krople do oczu, dłuższe przerwy przy korzystaniu z komputera oraz ewentualnie inne dodatkowe zalecenia.

W przypadku rozwinięcia jaskry może być konieczne działanie chirurgiczne.

Brak zapobiegania może doprowadzić do nieodwracalnego pogorszenia a nawet utraty wzroku.

czytaj w Wikipedia


Aby tego uniknąc warto sprawdzić czy nie zagraża nam jaskra.


W firmie Optilux takie wstepne badanie można zrobić bezpłatnie w salonie w Gorzowie przy ul. Sikorskiego 17.


O bezpłatym badaniu więcej tutaj.

* materiał wideo pochodzi z kanału youtube/abczdrowie.pl

 

 

ZAĆMA

Katarakta, bo tak inaczej nazywa się zaćma, to choroba polegająca na stopniowym, prowadzącym do wystąpienia częściowego lub całkowitego zmętnienia soczewki oka. Skutkiem czego są zaburzenia w ostrości pola widzenia. Jest jedną z najpopularniejszych w dzisiejszych czasach chorób oczu.

Im prędzej chory podda się operacji, tym większe szanse szybkiego powrotu do zdrowia. Kiedyś uważano, że zaćma musi się rozwinąć, by dojrzeć do operacji. To błędne przekonanie wynikało ze stosowanych dawniej, przestarzałych metod operacji. Nowoczesne techniki usuwają zaćmę już we wczesnym stadium. Co więcej, jeśli choroba jest zaawansowana, wzrasta ryzyko powikłań. Trzeba np. użyć więcej ultradźwięków podczas operacji i w związku z tym oko potem dłużej dochodzi do siebie.

Kiedyś zaćma starcza dotykała ludzi w wieku od 60 do 70 lat. Teraz zapadają na nią także osoby 45-letnie.


 

OPERACJA ZAĆMY3) BAKTERYJNE ZAPALENIE SPOJÓWEK

Jest to zapalenie spojówek spowodowane przez bakterie, najczęściej przez różne szczepy paciorkowców i gronkowców, rzadziej bakterie gram-ujemne.

Bakteryjne zapalenie spojówek może mieć charakter ostry lub przewlekły. Ostre zapalenie spojówek zaczyna się nagle w jednym oku. Po paru dniach stan zapalny obejmuje drugie oko. Najbardziej charakterystycznym objawem jest wydzielina ropna, która powoduje sklejenie brzegów powiek(szczególnie rano). Towarzyszy jej znaczne przekrwienie spojówek. Ponadto powieki są obrzęknięte, co stwarza wrażenie ich opadania. W przebiegu zapalenia spowodowanego przez paciorkowce ß-hemolityczne lub Bordatella pertussis na powierzchni spojówki mogą się tworzyć błony. 

4) ZESPÓŁ SUCHEGO OKA

 

Zespół suchego oka: obejmuje zespół objawów, których przyczyną jest zbyt mała ilość łez lub ich nieprawidłowy skład. Mają je osoby stale zmęczone, z uczuciem piasku pod powiekami. Oczy są czerwone, bolesne staje się mruganie. Widzenie jest nieostre, obraz zamazany.

Przyczyny mogą być różne, np. zapalenie spojówek, brzegów powiek, oparzenia, uszkodzenie gruczołów wydzielających łzy. Suche oko mają często kobiety stosujące hormonalne tabletki antykoncepcyjne oraz osoby przewlekle leczone np. lekamiprzeciwalergicznymi; moczopędnymi.

 

W tej chwili jest to masowy objaw u ludzi pracujących w klimatyzowanych pomieszczeniach i przy komputerze. Statystycznie więcej skarg na te objawy jest w grupie kobiet, bo u kobiet dochodzą również czynniki hormonalne. Nie ma na to skutecznego leczenia - ewolucja człowieka nie przewidziała komputerów i klimatyzacji. Można tylko łagodzić objawy suchego oka, pijąc duże ilości płynów, wkraplając do oczu tzw. sztuczne łzy (są w aptekach bez recepty), czasami stosowane są krople rozluźniające wydzielinę śluzową. Jednak przyczyna tych dokuczliwych objawów pozostaje.

 

 

 

5) ZAPALENIE BRZEGÓW POWIEK


Najczęstszą chorobą powiek jest zapalenie ich brzegów, łączące się zwykle z zapaleniem spojówek.

Objawy są bardzo charakterystyczne: brzeg powieki jest zaczerwieniony, u podstawy rzęs tworzą się łuseczki, a czasem drobne owrzodzenia.

Rzęsy wypadają, a w brzegu powieki powstają blizenki. Chory odczuwa świąd, pieczenie, czasem występuje światłowstręt i łzawienie.

Przyczyną choroby może być zakażenie pospolitymi bakteriami ropnymi lub drożdżopodobnymi grzybami, przenoszonymi na powieki zwykle za pośrednictwem brudnych rąk, chusteczki do nosa, ręcznika.


 


Strona używa ciasteczek (cookies)

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym Regulaminie.