Soczewki kontaktowe, szkła kontaktowe
Oferty specjalne
Większe opakowanie, większa oszczędność !!! Unikatowe oprawki Ubezpieczenie 12 m-cy Bezpłatne badanie wzroku Sprawdź czy masz JASKRĘ! Zestaw soczewkowy i 50% rabatu Oferta za 69zł 3 w cenie 1
Strona główna 

Okulary przeciwsłoneczne

 

Alergia a soczewki kontaktowe

Alergia a soczewki kontaktowe

ALERGIE OCZU A SOCZEWKI KONTAKTOWE


To, że cierpisz na alergię nie oznacza konieczności porzucenia soczewek kontaktowych.
Dzięki rozmowie ze swoim specjalistą oraz wybraniu właściwych soczewek i odpowiedniego trybu noszenia możesz cieszyć się ze swoich soczewek nawet w okresie sezonowych alergii, nie narażając zdrowia swoich oczu.

 


W szczytowym sezonie, który rozpoczyna się wiosną, ludzie chcą nosić soczewki kontaktowe ze względu na zajęcia na świeżym powietrzu, uprawianie sportu i kontakty towarzyskie.

W trakcie sezonu alergicznego wielu lojalnych użytkowników soczewek kontaktowych zmuszonych jest powrócić do swoich okularów ze względu na odczuwalny dyskomfort.

Niemniej jednak wielu innych podejmuje działania, które umożliwiają im codzienne korzystanie z soczewek kontaktowychw sposób niesprawiający problemów i dający poczucie komfortu. Wiele osób cierpiących na alergie, które myślą, że nie mogą nosić soczewek kontaktowych, w rzeczywistości mogą to robić.

Wielu użytkowników soczewek kontaktowych cierpiących na alergie odczuwa dyskomfort i objawyalergiczne podczas korzystania z nich.


WSKAZÓWKI DLA UŻYTKOWNIKÓW SOCZEWEK KONTAKTOWYCH


Poniżej zamieszczamy rady specjalistów i doświadczonych użytkowników soczewek:

  • korzystaj z jednodniowych soczewek kontaktowych
  • ogranicz czas noszenia soczewek– zmień swoje nawyki w trakcie sezonu na alergie, noś soczewki tylko przez część dnia, naprzykład uprawiając sport lub w czasie spotkań z rodziną lub przyjaciółmi
  • jeśli korzystasz z soczewek dwu- lub czterotygodniowym trybie wymiany, skonsultuj się ze swoim specjalistą, który doradzi który z systemów czyszczenia soczewek jest dla Ciebie najlepszy
  • koniecznie korzystaj z kropli do oczu przepisanych przez specjalistę

 

Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą nadal nosić soczewki stosując się do określonychreguł.

 


JEDNODNIOWE SOCZEWKI KONTAKTOWE: ZDROWY WYBÓR DLA WIELU OSÓB CIERPIĄCYCH NA ALERGICZNE CHOROBY OCZU.


 

Wykazano, że jednodniowe soczewki kontaktowe mogą być właściwym wyborem dla użytkowników soczewek dbających o zdrowie, a także skutecznym sposobem na złagodzenie objawów alergii oczu.


Dzięki jednodniowym soczewkom kontaktowym (wyrzucanym pod koniec dnia) nie tylko ograniczasz osiadanie na nich podrażniających alergenów, ale również nie narażasz swoich oczu na kontakt z płynami do soczewek zawierających czynniki dezynfekujące i konserwanty, które same wsobie mogą doprowadzić do wywołania reakcji alergicznych u niektórych użytkowników.


Dodatkowo, korzystanie z jednodniowych soczewek kontaktowych jest mniej czasochłonne wygodniejsze niż z soczewek wielokrotnego użytku - nie wymagają codziennego czyszczenia.


Wyrzucasz je po prostu pod koniec dnia, aby następnie rano założyć świeżą parę.


Korzystanie z jednodniowych soczewek kontaktowych jest skutecznym sposobem na radzenie sobie z objawami alergicznych chorób oczu.


W przeprowadzanym przez trzy lata badaniu, mającym na celu porównanie klinicznego działania jednodniowych soczewek z konwencjonalnymi soczewkami wielokrotnego użytku, u użytkowników soczewek jednodniowych rzadziej zauważano objawy zaczerwienienia, zamglonego widzenia i poczucia szorstkości.


Jednocześnie użytkownicy soczewek kontaktowych zaobserwowali poprawę widzenia i odczuwali większe zadowolenie, a na ich soczewkach odnotowano mniejszą ilość osadów, rzadziej występowały komplikacje oraz konieczność udania się na niezaplanowaną wizytę u specjalisty.

 

 


Strona używa ciasteczek (cookies)

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym Regulaminie.